Zateplení střech

zatepleni-cropU většiny střech je možno pod fóliovou povlakovou krytinu položit zateplení přímo na nosnou konstrukci v podobě vhodných dílců polystyrenu, minerální vaty, PIR nebo PUR desek.

A to jak u provádění novostaveb, opravách, rekonstrukcích a modernizaci objektů.

 

 

Je třeba dbát na vhodné druhy zateplení z důvodu:

  • nosnosti konstrukce střechy,
  • tuhosti materiálu,
  • nasákavost a požární odolnosti.

Zateplení střech s klasickým pořadím vrstev

Nosná konstrukce-parotěsná zábrana-tepelná izolace-vodotěsná izolace. Takto se provádí 99% střech. Na předem připravený a řádně očištěný stávající podklad a opatřený parotěsnou zábranou bude pomocí mechanického kotvení zafixována tepelná izolace (polystyren např. Bachl, minerální vata např. Isover...) a na ní položena vodotěsná izolace. Používáme k tomu určený foliový pás. Tento systém je při správně navržené a kvalitně provedené parotěsné zábraně naprosto bezchybný.

Hydroizolační systémy s tepelnou izolací o vysoké pevnosti v tlaku

Jedná se o izolační desky z extrudovaného polystyrenu a pěnového skla. Používají se do střešních plášťů s vysokým mechanickým zatížením, jako jsou pochozí terasy, střešní parkoviště, zelené střechy apod. Extrudovaný polystyren v sobě spojuje dvě výborné vlastnosti:

  • je téměř nenasákavý
  • má vysokou pevnost v tlaku

Dle způsobu užití se vyrábějí desky o různých pevnostech, od desek vhodných do pochozích teras až po desky používané pro helioporty. Téměř výhradně se používá do systémů s obráceným pořadím vrstev a bývá stabilizován přitížením. Tepelná izolace z pěnového skla patří mezi exkluzivní materiály používané na špičkových stavbách. Vyniká vysokou pevností v tlaku, chemickou netečností k ostatním materiálům, zanedbatelnou stlačitelností a neomezenou životností. Používá se do systémů s klasickým pořadím vrstev.

O jaké služby máte zájem?

Prosím, vyberte službu, o kterou máte zájem.
Prosím, zadejte Vaše jméno.
Nesprávný formát
Prosím, zadejte Váš e-mail.
Nesprávný formát
Nesprávný formát

* takto označená pole jsou povinná

Hydroizolace NH s.r.o.

+420 604 336 730
Oslavice 266
Velké Meziříčí
594 01
Nahoru